Газомазутні топки призначені для спалювання газу та мазуту. Капіталовкладення на спорудження електростанцій, що працюють на газі та мазуті, на 20–25% менше, ніж електростанцій на твердому паливі; ККД парових котлів на 1-3% вище; витрата електроенергії на власні потреби менша; відсутні золові викиди; можлива повна автоматизація; краще умови праці обслуговуючого персоналу.

На газових топках для спалювання резервного палива – мазуту можуть бути застосовані пальники з самостійним підведенням повітря. В цьому випадку при роздільному спалюванні сильно ускладнюється система повітроводів з органами управління, які повинні бути підведені до двох типів пальних пристроїв для спалювання природного газу та мазуту. При цьому ускладнюється також експлуатація та автоматизація роботи котла. При роботі на одному з двох видів палива для охолодження відключених пальників необхідно подавати повітря. Ця кількість повітря може бути використано ефективно, що призводить до збільшення надлишку повітря, отже, до зниження ККД. Цих недоліків позбавлені комбіновані пальники з єдиною системою повітроводів, що набули широкого поширення.

Газомазутні топки виконують у вигляді паралелепіпеда з подом у нижній частині. Усі стіни під щільно екрановані, тобто. покриті трубною системою, у якій циркулює вода. На котлах з природною циркуляцією під виконується похилим, а на котлах з примусовою циркуляцією під може виконуватися і горизонтальним